Justice Court Judges -- Listed By Phone
COUNTY JUDGE DISTRICT ADDRESS CITY ZIP PHONE NO FAX NO
Hancock Adam, Ricky Place 1 P.O. Box 698 Kiln 39556 228-255-5808 228-255-5851
Hancock Carver, Tommy Place 3 P.O. Box 698 Kiln 39556 228-255-5808 228-255-5851
Hancock Lagassee III, James "Jay" Place 2 P.O. Box 698 Kiln 39556 228-255-5808 228-255-5851
Harrison Fountain, Albert District 1 P.O. Box 1141 Biloxi 39533 228-435-8254
Harrison Strong, Bruce District 5 P.O. Box 1141 Biloxi 39533 228-435-8256
Jackson Byrd Jr., Cecil E. District 1 5343 Jefferson Street Moss Point 39653 228-769-3080 228-769-3364
Jackson McVeay, David District 4 5343 Jefferson Street Moss Point 39653 228-769-3080 228-769-3364
Jackson Millender Sr., Ennis District 2 5343 Jefferson Street Moss Point 39653 228-769-3080 228-769-3364
Jackson Thornton, Jason District 3 5343 Jefferson Street Moss Point 39653 228-769-3080 228-769-3364
Harrison DeDeaux, Gene District 2 P.O. Box 1754 Gulfport 39502 228-865-4199
Harrison Ray, Melvin J. District 4 P.O. Box 1754 Gulfport 39502 228-865-4215
Harrison Ladner, Louise D. District 3 P.O. Box 1754 Gulfport 39502 228-865-4218
Leake Graham, Ruby Western P.O. Box 69 Carthage 39051 601-267-5677 601-267-6134
Leake Wilcher-Thomas, Carolyn Eastern P.O. Box 69 Carthage 39051 601-267-5677 601-267-6134
Franklin Crane, Jerry District 2 P.O. Box 365 Meadville 39653 601-384-2002
Franklin Emfinger, Ray (Butch) District 1 P.O. Box 365 Meadville 39653 601-384-2002
Greene Beard, L. Joe Post 2 P.O. Box 547 Leakesville 39451 601-394-2347 601-394-2114
Greene Byrd, Jeff Post 1 P.O. Box 547 Leakesville 39451 601-394-2347 601-394-2114
Pearl River Breeland, James Hal North 169 Savannah Miller Rd, Ste A Poplarville 39470 601-403-2575 601-403-2553
Pearl River Cowart, Nell Y. Southeast 169 Savannah Miller Rd, Ste A Poplarville 39470 601-403-2575 601-403-2553
Pearl River Mitchell, John Mark Southwest 169 Savannah Miller Rd, Ste A Poplarville 39470 601-403-2575 601-403-2553
Jones Beech, Howell District 1 P.O. Box 1997 Laurel 39441 601-428-3137
Jones Lyons, David District 3 P.O. Box 1997 Laurel 39441 601-428-3137
Jones Rushing, Wesley District 2 P.O. Box 1997 Laurel 39441 601-428-3137
Claiborne Ellis, Jimmy Western P.O. Box 497 Port Gibson 39150 601-437-4478 601-437-4430
Claiborne Lucas, Daniel Eastern P.O. Box 497 Port Gibson 39150 601-437-4478 601-437-4430
Adams Dunmore, Patricia F. North District P.O. Box 1048 Natchez 39121 601-442-0199
Adams Vess, Charles L. South District P.O. Box 1048 Natchez 39121 601-442-0199
Scott McCurdy, Wilbur Post 1 P.O. Box 371 Forest 39074 601-469-4555 601-469-5193
Scott Wilkerson, Robert G. Post 2 P.O. Box 371 Forest 39074 601-469-4555 601-469-5193
Lauderdale Roberts, Richard L. District 1 P.O. Box 5126 Meridian 39301 601-482-9874 601-482-9813
Lauderdale Robinson, M. Robbie District 2 P.O. Box 5126 Meridian 39301 601-482-9874 601-482-9813
Lauderdale Theall, Darrell J. District 3 P.O. Box 5126 Meridian 39301 601-482-9874 601-482-9813
Lauderdale Thompson, Gerald Wayne District 4 P.O. Box 5126 Meridian 39301 601-482-9874 601-482-9813
Forrest Bates, Thomas H. District 1 316 Forrest Street Hattiesburg 39401 601-544-3136 601-545-6114
Forrest Causey, George (Pat) District 2 316 Forrest Street Hattiesburg 39401 601-544-3136 601-545-6114
Forrest Chambers, Deborah Gambrell District 3 316 Forrest Street Hattiesburg 39401 601-544-3136 601-545-6114
Forrest Myers, David Frank District 4 316 Forrest Street Hattiesburg 39401 601-544-3136 601-545-6114
Lawrence Mullins, Donald Glenn Post 2 P.O. Box 903 Monticello 39564 601-587-4854 601-587-0755
Lawrence Turnage, Albert Post 1 P.O. Box 903 Monticello 39654 601-587-4854 601-587-0755
Warren Bradford III, Richard Central P.O. Box 1598 Vicksburg 39181 601-634-6402 601-634-8015
Warren Crevitt, Joe South P.O. Box 1598 Vicksburg 39181 601-634-6402 601-634-8015
Warren Woods Jr., Edwin (Ed) North P.O. Box 1598 Vicksburg 39181 601-634-6402 601-634-8015
Newton Addy, Jan District 1 P.O. Box 69 Decatur 39327 601-635-2740 601-635-4047
Newton McDonald, Mark District 2 P.O. Box 69 Decatur 39327 601-635-2740 601-635-4047
Neshoba Cumberland, Steve Place 1 200 Byrd Avenue Philadelphia 39350 601-656-4053 601-656-6482
Neshoba Stuart, Brad Place 2 200 Byrd Avenue Philadelphia 39350 601-656-4053 601-656-6482
Amite Arnold, Roger District 1 P.O. Box 362 Liberty 39645 601-657-4527 601-657-8604
Amite Green, Louis District 2 P.O. Box 362 Liberty 39645 601-657-4527 601-657-8604
Wayne Britton Sr., Charles Post 1 810 Chickasawhay Street Waynesboro 39367 601-735-3118 601-735-6266
Wayne Hutto, Jane Post 2 810 Chickasawhay Street Waynesboro 39367 601-735-3118 601-735-6266
Marion Broom, Gwen Post 2 500 Courthouse Square, Suite 2 Columbia 39429 601-736-2572 601-731-3781
Marion Whitfield, Sharon Hatfield Post 1 500 Courthouse Square, Suite 2 Columbia 39429 601-736-2572 601-731-3781
Kemper Gully, Mary Post 1 P.O. Box 661 DeKalb 39328 601-743-2793 601-743-2789
Kemper Wright, Linda Sciple Post 2 P.O. Box 661 DeKalb 39328 601-743-2793 601-743-2789
Jasper Dukes Jr., Sullivan District 1 P.O. Box 39 Paulding 39348 601-764-2065 601-764-3402
Jasper Jones, Marvin District 2 P.O. Box 1054 Bay Springs 39422 601-764-2065 601-764-3402
Covington Moody, Bobby Wayne Northern P.O. Box 665 Collins 39428 601-765-6581 601-765-5014
Covington Sanford, John Laz Southern P.O. Box 665 Collins 39428 601-765-6581 601-765-5014
Clarke Bartee, Tobey Place 1 P.O. Box 4 Quitman 39355 601-776-5371 601-776-1014
Clarke Goodman, Marcell Place 2 P.O. Box 4 Quitman 39355 601-776-5371 601-776-1014
Smith Baldwin, Jerry Post 1 P.O. Box 171 Raleigh 39153 601-782-4334 601-782-4005
Smith West, Hulon Post 2 P.O. Box 171 Raleigh 39153 601-782-4334 601-782-4005
Pike Harbour, Bryan C. Northern P.O. Box 509 Magnolia 39652 601-783-5333 601-783-4181
Pike Hollins, Melvin Central P.O. Box 509 Magnolia 39652 601-783-5333 601-783-4181
Pike Rimes, Aubrey Southern P.O. Box 509 Magnolia 39652 601-783-5333 601-783-4181
Jefferson Wells, James E. District 1 P.O. Box 1047 Fayette 39069 601-786-8594 601-786-6017
Jefferson Williams, Windell District 2 P.O. Box 1047 Fayette 39069 601-786-8594 601-786-6017
Jefferson Davis Bayles, Cecil Post 1 P.O. Box 1407 Prentiss 39474 601-792-5129 601-792-5980
Jefferson Davis Hartzog, Johnny C. Post 2 P.O. Box 1407 Prentiss 39474 601-792-5129 601-792-5980
Lamar Anderson, Bill Post 1 P.O. Box 1010 Purvis 39475 601-794-2950 601-794-1076
Lamar Bustin, Carol Ann Estes Post 3 P.O. Box 1010 Purvis 39475 601-794-2950 601-794-8504
Lamar Kavanaugh, John F. Post 2 P.O. Box 1010 Purvis 39475 601-794-2950 601-794-1076
Rankin Fairly, Ken District 4 P.O. Box 71 Brandon 39043 601-824-2665 601-824-2668
Rankin McCrory, Joshua District 3 P.O. Box 71 Brandon 39043 601-824-2665 601-824-2668
Rankin Redfern, Richard District 1 P.O. Box 71 Brandon 39043 601-824-2665 601-824-2668
Rankin Shirley, John District 2 P.O. Box 71 Brandon 39043 601-824-2665 601-824-2668
Lincoln Boone, Ralph Post 1 P.O. Box 767 Brookhaven 39602 601-835-3475 601-835-3494
Lincoln Reeves, Ann Post 2 P.O. Box 767 Brookhaven 39602 601-835-3475 601-835-3494
Simpson Blakeney, Ted Post 1 1498 Simpson Highway 149 Mendenhall 39114 601-847-5848 601-847-5856
Simpson Knight, Eugene Post 2 1498 Simpson Highway 149 Mendenhall 39114 601-847-5848 601-847-5856
Madison Alford, Cindy B. District 3 2691 S. Liberty Canton 39046 601-859-6337 601-859-2570
Madison Chinn, Mamie District 2 2691 S. Liberty Canton 39046 601-859-6337 601-859-2570
Madison Davis, Carole A. District 4 2691 S. Liberty Canton 39046 601-859-6337 601-859-2570
Madison Faulkner, Tommy District 1 2691 S. Liberty Canton 39046 601-859-6337 601-859-2570
Walthall Harrell, Lionell District 1 P.O. Box 507 Tylertown 39667 601-876-2311 601-876-6866
Walthall McKenzie, Marion District 2 P.O. Box 507 Tylertown 39667 601-876-2311 601-876-6866
Wilkinson Smith, Earnest East P.O. Box 40 Woodville 39669 601-888-3538 601-888-6776
Wilkinson Ward, Robert Lee West P.O. Box 40 Woodville 39669 601-888-3538 601-888-6776
Copiah McKenzie, Lillie V. Post 1 121 W. Frost St. Hazlehurst 39083 601-894-3218 601-894-6038
Copiah Ramsey, Vicki Bass Post 2 121 W. Frost St. Hazlehurst 39083 601-894-3218 601-894-6038
Stone Dearman, Theresa Brown West 231 Third Street Wiggins 39577 601-928-4415 601-928-2114
Stone O'Neal, Jeffrey L. East 231 Third Street Wiggins 39577 601-928-4415 601-928-2114
George Goff, M. L. District 2 365-A Cox Street Lucedale 39452 601-947-4834 601-947-1911
George Howell, Norman C. 'Cedric' District 1 365-A Cox Street Lucedale 39452 601-947-4834 601-947-1911
Perry Odom, William T. District 1 P.O. Box 781 Richton 39476 601-964-8366 601-964-8368
Perry Poe, Jimmy District 2 P.O. Box 215 Beaumont 39423 601-964-8366 601-964-8368
Hinds Britton, Ivory E. District 2 P.O. Box 3490 Jackson 39207 601-965-8800
Hinds Chapman, Clyde R. District 5 P.O. Box 3490 Jackson 39207 601-965-8800
Hinds Morton, Jimmy District 4 P.O. Box 3490 Jackson 39207 601-965-8800
Hinds Palmer, Don District 1 P.O. Box 3490 Jackson 39207 601-965-8800
Hinds Sutton, Frank District 3 P.O. Box 3490 Jackson 39207 601-965-8800
Benton Mason, James Bonnell Northern P.O. Box 152 Ashland 38603 662-224-6320 662-224-6313
Benton McBride, Gary Southern P.O. Box 152 Ashland 38603 662-224-6320 662-224-6313
Grenada Tallant, Jimmy West District 16 First Street Grenada 38901 662-226-3331 662-227-5513
Grenada Williamson, Leon East District 16 First Street Grenada 38901 662-226-3331 662-227-5513
Lafayette Avent, Mickey Central 713 Jackson Avenue Oxford 38655 662-234-1545 662-238-7990
Lafayette McLarty, Johnny Wayne Southern 713 Jackson Avenue Oxford 38655 662-234-1545 662-238-7990
Lafayette Gordon, Frances E. Northern 713 Jackson Avenue Oxford 38655 662-234-7659 662-238-7990
Carroll Avant, Jimmie First District P.O. Box 10 Carrollton 38917 662-237-9285 662-237-6833
Humphreys Cummings, Shirley Brown Southern 102 Castleman Street Belzoni 39038 662-247-4334 662-247-1095
Humphreys Norris, Mary Northern 102 Castleman Street Belzoni 39038 662-247-4337 662-247-1095
Marshall Brown Jr., Eugene North P.O. Drawer 729 Holly Springs 38635 662-252-3585 662-252-0028
Marshall Cunningham, Ernest South P.O. Drawer 729 Holly Springs 38635 662-252-3585 662-252-0028
Monroe Crook, Kevin District 1 P.O. Box 518 Amory 38821 662-256-8493 662-256-7876
Monroe Fowlkes, Robert Earl District 2 P.O. Box 518 Amory 38821 662-256-8493 662-256-7876
Monroe Haynes, Adrian McIntosh District 3 P.O. Box 518 Amory 38821 662-256-8493 662-256-7876
Webster Ellison, Rebecca E. District 2 114 Highway 9 North Eupora 39744 662-258-2590 662-258-3093
Webster Jones, Jerry District 1 P.O. Box 38 Eupora 39744 662-258-2590 662-258-3093
Montgomery Bond, Donald W. District 2 P.O. Box 229 Winona 38967 662-283-2290 662-283-2052
Montgomery Roberts, Keith Stokes District 1 P.O. Box 229 Winona 38967 662-283-2290 662-283-2052
Choctaw Bowie, Ann Post 2 P.O. Box 357 Ackerman 39735 662-285-3599 662-285-3444
Choctaw Stephenson, William Post 1 P.O. Box 357 Ackerman 39735 662-285-3599 662-285-3444
Alcorn Little, Steve Post 1 P.O. Box 226 Corinth 38835-0226 662-286-7776 662-286-2157
Alcorn McGee, Jimmy Post 2 P.O. Box 226 Corinth 38835-0226 662-286-7776 662-286-2157
Attala Jordan, Robert T. (Bob) East Courthouse, Court Square Kosciusko 39090 662-289-7272
Attala Stewart, Ronald E. (Ronnie) West Courthouse, Court Square Kosciusko 39090 662-289-7272
Oktibbeha Boykin Jr., William A. District 1 104 Felix Long Drive Starkville 39759 662-324-3032 662-388-1078
Oktibbeha Crump, W. Bernard District 2 104 Felix Long Drive Starkville 39759 662-324-3032 662-388-1078
Oktibbeha Mills, James District 3 104 Felix Long Drive Starkville 39759 662-324-3032 662-388-1078
Quitman Brown, Joe M. District 2 P.O. Box 100 Marks 38646 662-326-2104 662-326-8004
Quitman Cook, Archie District 1 P.O. Box 100 Marks 38646 662-326-2104 662-326-8004
Lowndes Arledge, Mike District 2 11 Airline Road Columbus 39702 662-329-5929 662-245-4619
Lowndes Hemphill, Christopher D. District 1 11 Airline Road Columbus 39702 662-329-5929 662-245-4619
Lowndes Phillips, Peggy G. District 3 11 Airline Road Columbus 39702 662-329-5929 662-245-4619
Washington Bush, Cedric C. District 3 905 West Alexander Greenville 38701 662-332-0633 662-390-4760
Washington Holmes-Carter, Laverne District 1 905 West Alexander Greenville 38701 662-332-0633 662-390-4760
Washington Young, Bernadine S. District 2 905 West Alexander Greenville 38701 662-332-0633 662-390-4760
Tunica Darby, Ellis W. South 5130 Old Mhoon Landing Road Tunica 38676 662-363-2178 662-363-4234
Tunica Hibbler, Rodney North 5130 Old Mhoon Landing Road Tunica 38676 662-363-2178 662-363-4234
Tallahatchie Washington, Denise District 2 P.O. Box 155 Sumner 38957 662-375-9452 662-375-8200
Desoto Adams, Kenneth District 1 8525 Highway 51 South Southaven 38671 662-393-5810 662-393-5859
Desoto Lantrip, William H. District 2 8525 Highway 51 South Southaven 38671 662-393-5810 662-393-5859
Desoto Sanders, Karen District 3 8525 Highway 51 South Southaven 38671 662-393-5810 662-393-5859
Desoto Vaughn, Larry District 4 8525 Highway 51 South Southaven 38671 662-393-5810 662-393-5859
Calhoun Ferguson, Mark Post 1 P.O. Box 7 Pittsboro 38951 662-412-3134
Calhoun Vance, Jimmy Post 2 P.O. Box 7 Pittsboro 38951 662-412-3134
Tishomingo Glover Jr., Billy North 1008 Battleground Drive Iuka 38852 662-423-7033 662-423-7050
Tishomingo Sparks, Donnie Joe South 1008 Battleground Drive Iuka 38852 662-423-7033 662-423-7050
Chickasaw Posey, Judy Post 2 2236 West Main Street Okolona 38860 662-447-3402 662-447-5020
Leflore Campbell, Jim Northern P.O. Box 8056 Greenwood 38935 662-453-1605 662-455-8759
Leflore Littleton, James Central P.O. Box 8056 Greenwood 38935 662-453-1605 662-455-8759
Leflore Palmer, Carlos Southern P.O. Box 8056 Greenwood 38935 662-453-1605 662-455-8759
Chickasaw Turner, Garry Post 1 1 Pinson Square Road Houston 38851 662-456-3941 662-456-5295
Carroll Branch, Dorothy Second District P.O. Box 474 Vaiden 39176 662-464-8868 662-464-8824
Yalobusha Riley, Steve District 2 P.O. Box 918 Water Valley 38965 662-473-4502 662-473-5016
Panola Appleton, James W. Post 1 P.O. Box 249 Sardis 38666 662-487-2080 662-487-2008
Panola Joiner, Willie Earl (Bill) Post 2 P.O. Box 249 Sardis 38666 662-487-2080 662-487-2008
Pontotoc Hall, David A. East 29 East Washington Pontotoc 38863 662-489-3920 662-489-2986
Pontotoc Weeks, Phillip West 29 East Washington Pontotoc 38863 662-489-3920 662-489-2986
Clay Hampton, Thomas G. District 1 P.O. Box 674 West Point 39773 662-494-6140 662-494-4034
Clay Taggart, Joe M. District 2 P.O. Box 674 West Point 39773 662-494-6140 662-494-4034
Union Childers, Christopher West P.O. Box 27 New Albany 38652 662-534-1951 662-534-1935
Union Rakestraw, Ronnie East P.O. Box 27 New Albany 38652 662-534-1951 662-534-1935
Tate Cole Jr., Cecil C. Post 1 103 Preston McKay Drive Senatobia 38668 662-562-7626 662-562-7663
Tate Taylor, Robert L. Post 2 103 Preston McKay Drive Senatobia 38668 662-562-7626 662-562-7663
Coahoma Burton, Jesse South 144 Ritch Street Clarksdale 38614 662-624-3060
Coahoma Bush, Kenneth North 144 Ritch Street Clarksdale 38614 662-624-3060
Tallahatchie Ross, Steve District 1 P.O. Box 440 Charleston 38921 662-647-3477
Yalobusha Tippit, Gary L. District 1 P.O. Box 218 Coffeeville 38922 662-675-8115 662-675-8452
Noxubee Dickson, Dirk Southern P.O. Box 550 Macon 39341 662-726-5834 662-726-2944
Noxubee Stewart, Dorothy Northern P.O. Box 550 Macon 39341 662-726-5834 662-726-2944
Prentiss Moore, Debra Northern 1901-C East Chambers Drive Booneville 38829 662-728-8696 662-728-2009
Prentiss Sartin, Billy Southern 1901-C East Chambers Drive Booneville 38829 662-728-8696 662-728-2009
Yazoo May, Pam Ingram Northern P.O. Box 798 Yazoo City 39194 662-746-8181 662-746-2023
Yazoo Warrington, Bennie Southern P.O. Box 798 Yazoo City 39194 662-746-8181 662-746-2023
Sunflower Shurden, Stafford North P.O. Box 52 Ruleville 38771 662-756-2835 662-756-4175
Winston Beck, Robert A. West P.O. Box 327 Louisville 39339 662-773-6016 662-773-8817
Winston Fuller, Mike East P.O. Box 327 Louisville 39339 662-773-6016 662-773-8817
Holmes Fisher, Jerry District 2 P.O. Box 99 Lexington 39095 662-834-4565 662-834-1402
Holmes Neal, Shirley District 1 P.O. Box 99 Lexington 39095 662-834-4565 662-834-1402
Tippah Brown, Jerome North 205-B Spring Avenue Ripley 38663 662-837-8842 662-837-1105
Tippah Hall, Kevin South 205-B Spring Avenue Ripley 38663 662-837-8842 662-837-1105
Lee Carr, Pat District 1 P.O. Box 108 Tupelo 38802 662-841-9014 662-680-6021
Lee Holland, Sadie M. District 3 P.O. Box 108 Tupelo 38802 662-841-9014 662-680-6021
Lee Sheffield, John H. District 2 P.O. Box 108 Tupelo 38802 662-841-9014 662-680-6021
Lee Thompson, Rickey W. District 4 P.O. Box 108 Tupelo 38802 662-841-9014 662-680-6021
Bolivar Strait, James District 2 P.O. Box 1507 Cleveland 38732 662-843-4008 662-846-6783
Bolivar Taylor, Betty J. District 3 P.O. Box 1507 Cleveland 38732 662-843-4008 662-846-6783
Bolivar Ward Sr., Harold District 1 P.O. Box 1507 Cleveland 38732 662-843-4008 662-846-6783
Itawamba Bean, Wiley Lance West District 201 West Main Street Fulton 38843 662-862-4315 662-862-5805
Itawamba Wallace, Gerald East District 201 West Main Street Fulton 38843 662-862-4315 662-862-5805
Sharkey Cooper, Treves H. Post 1 P.O. Box 235 Rolling Fork 39159 662-873-6140 662-873-0154
Sharkey Secoy, Clark Post 2 P.O. Box 235 Rolling Fork 39159 662-873-6140 662-873-0154
Issaquena Coleman, Gayle Bunton Post 1 P.O. Box 58 Mayersville 39113 662-873-6287 662-873-2061
Issaquena Williams, Tommy Post 2 P.O. Box 58 Mayersville 39113 662-873-6287 662-873-2061
Sunflower Pernell, Gwendolyn South P.O. Box 487 Indianola 38751 662-887-2926 662-887-2798